Steampunk günler, yeniden

İlk roman denemem olan Harry Potter ve kızıl Pelerin‘in  fan fiction dalında Wattys2018‘i kazanmasının ardından 2017 yılının Aralık ayında kendi karakterlerimi ve kendi kurduğum evreni anlatan bir Steampunk romana başlamıştım. Bir buçuk yıl süren zorlu bir yazım sürecinin ardından Temmuz’da esere son halini verdim ve yayın evlerine göndermeye başladım.

Romanın türü Steampunk, dolayısıyla Victoria Çağı İngilteresinde, 19. yüzyılın sonlarında geçiyor.  Aniden ortaya çıkan ve Manş denizini kasıp kavuran bir fırtınanın ardından İngiltere ile güneyindeki adanın iletişimi tamamen kesiliyor. Dönemin Valisi durumu araştırması için son derece becerikli bir makine mühendisiyle, eylem adamı baş kahramanımızı gizlice bu adaya gönderiyor. Kahramanlarımız vardıkları ilk andan itibaren kendilerini olağan üstü olayların ve büyük gizemlerin tam ortasında buluyor, adayı içinde bulunduğu büyük çıkmazdan çıkarmak ve insanları korumak, hayatta kalmak için çaba gösteriyorlar.

OKUYUCU NEFES ALMASIN, AMAÇ BU

Zeplinler, saat kuleleri ve buharlı trenler

Benim tarzımı bilen bilir, hiç şaşmayacağım prensipler: Birbirine sıkıca bağlı olay örgüsü, nefes almadan okunacak, kitabı elden bıraktırmamak için eklenen merak uyandıran gizemler, bence romanların olmazsa olmazı twistler (dolayısıyla bol bol foreshadowing) kitapta mevcut.

Şimdilik tüm söyleyebileceklerim bu kadar. Bu konuda bir sonraki postumu yayınlandıktan sonra atmayı umuyorum.

 

“Steampunk günler, yeniden” için bir cevap

  1. Selam.

    Nerede web sitenizde ücretsiz xevil indirebilirsiniz?
    Desteğinizden bilgi aldım. Xevil, captcha çözümü için gerçekten en iyi programdır, ancak en son sürümüne ihtiyacım var.

    Teşekkür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir